אורות 13: קורט וונגוט

בגיליון הזה נכנס לעולמו של וונגוט, ונעסוק בנושאים כמו רצון חופשי ודטרמיניזם, העתיד האקולוגי, מלחמת העולם ומלחמה בכלל, סאטירה על המולדת וגם – מסע בזמן וחטיפה על ידי חיזרים.

קורט וונגוט צמח מתוך ספרות המדע הבדיוני שהתפתחה בארצות הברית אחרי מלחמת העולם השניה. הוא השתמש במד"ב ככלי לתיאור מוראות המלחמה והאבסורד שבחיי היומיום. הציניות, ההומור השחור והדיבור בגובה העיניים, כמו גם הרעיונות האנטי-מלחמתיים הפכו אותו במהרה לכוכב עולה בקרב הצעירים בשנות השישים והשבעים.

כרגיל, הגיליון מגוון מאוד, וכולל סיפורים קצרים ופרגמנטים, שירה ושירה מאויירת, קומיקס ואיורים, מאמרים ומסות, וכמובן תצלומים.

משתתפים, לפי סדר א"ב:

חן אדלסבורג, ארז ג. אליהו, הדר אלפסי, יעקב בן נתן, רינה ז'אן ברוך, הילית ברקמן, יצחק גוילי, נחמה גולן, יונתן דורי, גלי הראל, Randy Winth, עמרי חולון, יוסף חי אור, ארנון חלבי, אילונה טרויאנוב, לובה טשרנוב, ספיר כהן, נעם מדני, יואב מהקריות, אווה (חווה) מילס, אהוד נויהאוז, נטע נציב, אריאל נשרי, ליאורה סומק, רוני סומק, מולי פלג, קטרינה קובה, אופיר קורן, משה רחמוט, מקס שטנר, מתי שמואלוף, בן שמואלי.

כריכה: אריאל נשרי

אורות 13: וונגוט

מה בגיליון? מאמרים ומסות יונתן דורי מציג את הרקע לכתיבתו של וונגוט. מקס שטנר נעזר בכלים של בינה מלאכותית כדי להציע ביוגרפיה רגשית של הסופר. משה...

האיש שהחליט להכנע לגורלו, ואז נלחם בו

על כתיבתו של קורט וונגוט    ההמתנה ל"עריסת חתול" בבית עמדה שידה גדולה מתפקעת מספרים, ועוד ערימות קטנות של ספרים שהיו מפוזרות פה ושם. כשהייתי ילד מצאתי...